Squash center

Squash jest dyscypliną sportową polegającą na odbijaniu piłki przy pomocy rakiety w taki sposób o ścianę, aby przeciwnikowi uniemożliwić ponowne odbicie. Squash nie jest też oficjalną dyscypliną sportową, dlatego też nie jest dyscypliną olimpijską. Mimo wszelkich starań squash nie został nawet wpisany na listę oficjalnej dziedziny sportowej i z pewnością nie nastąpi to szybko. Jednak ten sport jest dość popularny w Polsce, co potwierdza powstanie wielu squash center.
Pole do grania squasha jest ograniczone linią, za którą nie wolno wyjść podczas gry. Kiedy wyjdziemy poza linię wtedy mamy do czynienia z „out-em”. Aby grać w squasha nie wystarczy kawałek ściany, ograniczone pole czy też miejsce w piwnicy. Squash center będzie miejscem nie tylko spotkań na grę ze znajomymi, ale także w ramach treningów indywidualnych. W squasha można bowiem grać parami bądź w pojedynkę.
Początki squasha wywodzą się z Anglii. Dziś squash jest znany na wszystkich kontynentach a nawet coraz popularniejszy w Polsce, chociaż znamy ten sport dopiero od 10 lat. To nie zmienia faktu, że możemy się spotkać z coraz większą squash center, nie tylko w większych miastach. Uprawianie tego sportu pozwala nie tylko na szybszy refleks, ale także pobudza organizm do większego wysiłku, co przekłada się na spalanie kalorii.
Są organizowane indywidualne mistrzostwa w squashu, przykładem są te zorganizowane ostatnio w Częstochowie, przyjmujące charakter świetnej imprezy. Zawody odbyły się na szklanym korcie, który był postawiony na tę okazję dzięki squash center. Uczestnicy turnieju są odpowiednio nagradzani pucharami, a każdy uczestnik może liczyć na firmową koszulkę czy też ciepły posiłek.
Gra w squasha toczy się do 11 punktów. Punkty są zdobywane po każdej wymianie. Najlepiej przed turniejem potrenować ze znajomym bądź w pojedynkę w squash center, aby uniknąć rozczarowania na tym polu. Jak powszechnie wiadomo trening czyni mistrza, dlatego warto podjąć się systematycznych treningów, które będą przekładały się na zawody.
Korty squash center mogą się różnić od siebie, mamy do czynienia z kilkoma naprawdę dobrymi kortami w Polsce. Możemy się spotkać z kilkoma wersjami kortów panelowych, które się różnią między sobą przede wszystkim wypełnieniem ścian. Mogą być one puste czy też wypełnione piaskiem kwarcowym bądź wełną mineralną. To samo dotyczy budowy ram okien, które powinny mieć solidną konstrukcję. Ze względu na budowę konkretnego kortu okna mogą być otwierane lub też nie. Odpowiednie utrzymanie podłoża kortu gwarantuje trwałość na lata. Należy zwrócić szczególną uwagę na wielką siłę odrzutu piłki do squasha, dlatego ściany także powinny mieć bardzo silną konstrukcję.
Granie w squasha powoduje nie tylko utrzymanie ciała w najwyższej formie, ale także budująco wpływa na mięśnie ramion. Ze względu na duży nacisk siły przenoszonej na piłkę do squasha całą energię trzeba przenieść na rakietę, która powoduje odbicie piłki o ścianę, przeciwnik robi to samo. Inaczej wygląda kiedy trenujemy w pojedynkę, wtedy przed każdym odbiciem piłki musimy odpowiednio się stymulować.

Może Ci się również spodoba