Lepsza gra na hali w tenisa stołowego

tennis-1141702_1280Dość duża część osób może trenować grę w tenisa stołowego. Bardzo często dotyczyć to może rozgrywek zarówno na świeżym powietrzu(czasem na siłowniach miejskich) można znaleźć stół do rozegrania pojedynku a także na hali. Jednak czy istnieją sposoby na to aby stać się lepszym graczem w tej dyscyplinie sportowej? Oczywiście, że TAK! Wystarczy się z nimi we właściwy sposób zapoznać.

Bardzo duża liczba zawodników decyduję się na to, że tak naprawdę korzysta z zagrania forhend. Wiele graczy tenisa stołowego stara się odbijać instynktownie piłeczkę tym sposobem. Jednak to zagranie należy przypisywać do tych obronnych, które mają bardziej za zadanie wykonanie kontry lub jakiejś obrony. Aby tak właściwie stać się lepszym zawodnikiem i móc wyprowadzać dość mocne ciosy w postaci skutecznych uderzeń rakietką do tenisa należy powiedzieć o tym, że tak właściwie trening techniki backend przyda się w bardzo dużym stopniu. Na czym powinny polegać te ćwiczenia? Przede wszystkim dotyczyć to będzie rozgrywania meczu lub rozgrzewki tylko i wyłącznie przy tym sposobie.

W tenisie stołowym praca nóg to bardzo ważny aspekt. Nie należy o niej w żaden sposób zapominać. Warto zauważyć to, że najlepsi gracze tenisa stołowego korzystają z solidnej pracy nóg. Aby wywalczyć ostateczny punkt czasem warto się dużo nabiegać i dotyczyć to będzie różnego stylu – defensywnego lub ofensywy. Czując, że ten system nie działa u nas w prawidłowy sposób to konieczne jest to aby przede wszystkim go w pewien sposób uzupełnić innymi aktywnościami sportowymi – chodzi tutaj przede wszystkim o bieganie, pływanie czy jazdę na rolkach. W ostateczności można także pomyśleć o skakance.

W trakcie rozgrywki można pomyśleć także o zmienne taktyki w środku meczu. Grając non-stop z tym samym przeciwnikiem twoje umiejętności będą ciągle stały w miejscu ponieważ w bezpośredni sposób dostosujesz się do jego stylu. Prosty przykład polega na tym, że jeśli twój rywal ma problem z beckendem to tak naprawdę będziesz próbował grać w jego stronę aby zdecydowanie zdobywać proste punkty. To właśnie z tego powodu nie będziesz miał szansy na potrenowanie innych technik. Postaraj się zmieniać swoich przeciwników na treningu tak często jak jest to tylko możliwe. Nie mając żadnej możliwości do tego aby przede wszystkim zmienić sobie rywala zdecyduj się na to, że będziesz stosował inne sposoby zagrania i to właśnie dzięki temu będziesz się stawał lepszym pingpongistom.

W trakcie pojedynku musisz postarać się zachować stoickie opanowanie. Bez względu na wynik meczu musisz myśleć pozytywnie. Nie jest ważne jaki jest stan gry – czy duża porażka lub bardzo spora różnica punktowa. Zdecyduj się na to, że tak właściwie będziesz starał się zachować kontrolę tak jakby to był początek meczu i wynik to klasyczne 0-0. Nie warto popadać w nerwy ponieważ to może niepotrzebnie przynosić dodatkowe kłopoty.

Może to nie jest aż tak istotne ale pomyśl o tym aby zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Najważniejsza sprawa powinna dotyczyć tego, ze będziesz miał do dyspozycji profesjonalną paletkę do tenisa stołowego. W tej sytuacji pomyśl o tym aby przede wszystkim dobrać ją pod względem swojego stylu gry rozróżniając go na atak, obronę lub wszechstronność. Tanie rozwiązania z marketu nie są z pewnością dobre ponieważ one nie będą służyć rozwoju twoim umiejętnościom. Posiadając dobrą paletkę z właściwą częścią backend i forehand będziesz mógł w bardziej skuteczny sposób podkręcać piłkę lub wykonywać mocniejsze uderzenia poprzez ścięcia piłki do ping ponga.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz