Piłka nożna w wersji mini – czyli gramy na hali

football-606235_1280Piłka nożna nie należy do typowych sportów halowych, jakie znamy. Nie jest to tak bardzo halowy sport jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Ale piłka nożna w hali jest obecna. I to obecna w każdym kraju i od bardzo dawna. Jest obecna również w Europie i na świecie, a jej istnienie regulują profesjonalne związki piłki nożnej halowej. I takie związki istnieją na całym świecie. Również Europa ma swój związek piłki nożnej halowej. Ale co najważniejsze, to piłka nożna na hali jest tak samo profesjonalnie rozwinięta, jak każdy inny sport halowy. Są ligi, puchary i europejskie oraz światowe turnieje. Mamy swoją reprezentację, a polska liga w piłkę nożną halową należy do jednej z najmocniejszych w Europie. Chociaż niestety, ale nie pokazujemy Naszych pełnych umiejętności w Europie. Podobnie zresztą, jak i w klasycznej odmianie piłki nożnej.

Piłka nożna w wersji halowej to również profesjonalna Liga Polska, w której gra coraz więcej zespołów. Zespoły te pełnią coraz ważniejszą rolę w europejskiej piłce nożnej halowej. Nie mniej jednak to jest sport bez porównania mniej popularny od tego, który na co dzień oglądamy w telewizji. Bądźmy szczerzy, ale piłka nożna halowa to bardzo uboga siostra piłki nożnej klasycznej, czyli tej granej na pełnowymiarowym boisku.

Wszystko byłoby super, gdyby nie to, ż piłka nożna halowa po prostu się nie sprzedaje. Bądźmy szczerzy, ale dzisiaj o jakiejkolwiek transmisji w telewizji decyduje biznes, jaki można na takiej transmisji zrobić. Jeśli jakiś sport jest ekonomicznie nie perspektywiczny to na pewno nie będzie on się cieszył zainteresowaniem ze strony jakiejkolwiek telewizji. Biznes i rachunek jest prosty. Telewizja pokaże mecz, jeśli na reklamach i w jego przerwie będzie mogła zarobić. A do tego, żeby tak było potrzebne jest zainteresowanie danym sportem albo przynajmniej stworzenie pozorów i wytworzenie realnego poczucia niesamowitego wydarzenia pośród kibiców.

Przecież wiadomo, że na oglądających na żywo mecz piłki nożnej halowej żaden klub tego rodzaju nie ma szans , żeby na siebie zarobić. Ceny biletów na piłkę halową są żenująco niskie, ponieważ kibice nie uważają tego produktu medialnego za atrakcyjny. Nie ma po prostu w nim nic, co może zainteresować prawdziwego kibica, którzy uzależniony jest od akcji swojej drużyny i oglądaniu jej na wielkiej i zielonej murawie stadionu piłkarskiego.

Umówmy się, na mecz piłki halowej jest o wiele łatwiej wejść, ponieważ aż tak się nim nie interesujemy. Gdyby jednak ktoś zrobił mistrzostwa świata w takowej, a Nasza reprezentacja miałaby w niej występować, to pewne jest to, że Nasi polscy kibice zrobili by reprezentacji doping na światowym i najwyższym poziomie. Bo jesteśmy krajem ludzi o wielkich sercach, którzy doping dla Naszych mają zawsze w sercach. Potrzeba nam tylko impulsu, żeby z takim dopingiem wejść na halę prosto na mecz piłki nożnej halowej, w którym będzie grać Nasza ulubiona drużyna. Piłka nożna grana na hali to taka piłka w wersji mini. Gdyby zaszła jednak taka konieczność to doping dla Polaków na takiej hali byłby na pewno w wersji maxi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz