Wykorzystanie hali sportowej przez szkołę

cricket-724623_1280

Dla niejednej szkoły duża hala sportowa to jedyne miejsce na mapie całej placówki, w której zebrać można jednocześnie wszystkie klasy i bez obaw o organizację i chaos przeprowadzić apel czy inne, ważne dla życia szkoły wydarzenie. Wielu dyrektorów mocno zabiegało więc o środki celowe na taką inwestycję, czego efektem w wielu miastach i wsiach Polski stoją dzisiaj przy szkołach bardzo dumne i nowoczesne obiekty sportowe. Mają one zachęcać wszystkich do tego, aby chętniej spędzali aktywnie czas i korzystali z tej infrastruktury, która powstaje przecież na każdym kroku. Zachęcenie dzieci do uprawiania sportu w hali jest dużo łatwiejsze, ale duże znaczenie ma również możliwość dostosowania nawierzchni i wyposażenia hali w taki sposób, by z powodzeniem można było przeprowadzać na niej najróżniejsze treningi w wielu dyscyplinach sportu.
Do tej pory szkoły miały dość ograniczone pole manewru – najczęściej rywalizowały między sobą na polu piłkarskim czy lekkoatletycznym, a więc w dziedzinach uprawianych od zawsze na zewnątrz. Od kiedy nauczyciele wychowania fizycznego mogą bez najmniejszego problemu zorganizować swoim podopiecznym bramki do hokeja na trawie i odpowiedni sprzęt do rozgrywania spotkań – w szkole na Sali sportowej uruchomić można także taką sekcję. Hala sportowa umożliwia wstawienie wielu stołów do tenisa stołowego i przeprowadzenie regionalnych mistrzostw w tę dyscyplinę, ale z powodzeniem wykorzystana może ona zostać do najbardziej klasycznych i kojarzonych ze sportami halowymi dyscyplin jak piłka halowa, ręczna, siatkowa czy koszykowa.
W te bardzo popularne na całym świecie gry zespołowe gra się w wielu szkołach, a podstawy określonych technik i zasad w każdej z nich muszą być wykładane w trakcie zajęć wychowania fizycznego. Dzięki temu każdy uczęszczający na nie uczeń ma możliwość w trakcie swojej edukacji poznać, jakie są zalety i wady uprawiania wielu dyscyplin. W najbardziej zamożnych szkołach w takie sale inwestuje się podwójnie, aby możliwe było współdzielenie jej ewentualnie na dwie różne klasy lub grupy wiekowe albo płciowe. Nie bez znaczenie jest także możliwość dostosowania Sali do aktualnych potrzeb poprzez łatwy demontaż niektórych elementów.
Dla rywalizacji w tenisie halowym najlepiej sprawdzają się takie hale sportowe, w których istnieje możliwość szybkiego zdjęcia lub przesunięcia tarczy od kosza, a bramki okresowo wstawiane na czas rywalizacji piłkarskiej także nie mogą być zamontowane na stałe. W ten sposób raz wydane pieniądze będą służyły wielu przyszłym pokoleniom. Oszczędzanie i wybudowanie małej hali sportowej bez wątpienia może zaspokoić chwilowe potrzeby szkoły, ale z czasem rozwiązanie takie okaże się niepraktyczne, a ewentualne poprawki i rozbudowy dwukrotnie droższe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz