Wybieramy profesjonalną tarczę do darta

Powszechnie znany i lubiany jest dart, który znamy pod nazwą – gra w rzutki. Większość osób traktuje ten sport jako formę rozrywki, sposób na przegonienie nudy czy urozmaicenie imprezy, towarzyskiego spotkania. Jednak niektórzy gracze pragną stać się profesjonalnymi zawodnikami tej dyscypliny. By zasilić grono osób, które poważnie traktują grę w rzutki, musisz wyposażyć się w odpowiedzni sprzęt. My opowiadamy, jaka powinna być profesjonalna tarcza do darta.

Materiał

Nieliczni wiedzą, że tarcza do darta wykonywana jest zwykle z sizalu. To bardzo silne i wytrzymałe włókno, otrzymuje się je z agawy sizalowej. Włókna tworzące tarczę są bardzo ciasno ułożone, to właśnie w szczeliny między nimi „wchodzą” lotki. Taka tarcza do darta charakteryzuje się tym, że po wbiciu lotki nie zostają w niej żadne dziury, uszkodzenia. Także odgłos wbijania się przedmiotu jest bardzo cichy. Odpowiedni materiał to istotna kwestia, profesjonalna sizalowa tarcza do darta wyróżnia się długą żyotnością.

Podział tarczy

Każda tarcza do darta musi być podzielona na pola punktowe, które oddzielone są od siebie za pomocą tzw. „pająka” – czyli metalowej siatki. Druty te są przymocowane do tarczy za pomocą skuwek lub, w innym wypadku, wtopione w materiał, z którego wykonano tarczę. Uznaje się, że właśnie w to drugie rozwiązanie jest zaopatrzona każda najlepszej jakości sizalowa tarcza do darta. Także z drutu wykonuje się numery, które oznaczają punktację. Spotyka się także cyfry nadrukowane, ale to nie najlepsze rozwiązanie dla profesjonalistów. Pola punktowe powinny być pomalowane nieblaknącymi farbami w kontrastowych kolorach. Natomiast tył, jeśli tarcza do darta jest profesjonalna, wykonuje się z drewna lub korka. Powinna być ona wzmocniona na brzegach, do tego celu wykorzystuje się metal, rzadziej drewno lub materiał korkowy. Taka odpowiednio wyposażona tarcza waży około 5 kilogramów.

Produkowane są również tarcze elektroniczne, ale niewielu profesjonalistów decyduje się na ich użytkowanie, porzucając tradycyjne tarcze sizalowe. Jednak tego typu nowoczesna tarcza do darta świetnie się sprawdzi w lokalach gastronomicznych, barach, gdzie trudno o sprawiedliwego sędziego. Komputer na bieżąco będzie podawał wyniki, likwidując ryzyko sporów, niesnasek. Sama tarcza wskazuje rzucającego.

Którą tarczę wybrać?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Każdy ma inne preferensje i oczekiwania od sprzętu. Najlepiej wypróbować obie tarcze i przekonać się, która bardziej uprzyjemnia nam grę i jest dla nas odpowiednia.

Gdzie kupić profesjonalną tarczę do darta?

Tarcze są teraz dostępne praktycznie dla każdego. Szeroki wybór oferują liczne sklepy internetowe. Mniej doświadczeni zawodnicy, którzy po raz pierwszy decydują się na kupno profesjonalnego sprzętu, powinni raczej udać się do stacjonarnego sklepu sportowego. Tam osoby niepewne swej wiedzy mogą zasięgnąć porady od kompetentnego sprzedawcy, doradcy klienta. Jeśli jednak mieszkasz w miejscowości, w której brakuje dobrego punktu sprzedaży sportowych akcesoriów, spróbuj najpierw swą wiedzę poszerzyć, czytając internetowe fora i poradniki. Uwagi internautów też mogą być bardzo cenne.

Może Ci się również spodoba