Turnieje tenisowe w hali

tennis-player-934848_1280Wszyscy pasjonaci tenisa ziemnego wiedzą, czym się różni mecz tenisowy na nawierzchni ziemnej albo twardej, ale grany na kortach odkrytych od tych meczów, które rozgrywane są na hali. Na hali zadanie jest tym trudniejsze, że kort można zrobić praktycznie o każdej z możliwych nawierzchni. Jeśli ma być twarda to będzie twarda, a jeżeli turniej ma być na nawierzchni ziemnej to oczywiście również nie ma z tym problemu. Ogólnie jednak tenis ziemny grany jest na otwartych kortach i to jest w tym sporcie najpiękniejsze. Wszystkie turnieje wielkiego szlema gra się na otwartych kortach a jednym z kilku i najbardziej znanym turniejem tenisowym halowym jest ten rozgrywany w stolicy Francji. Turniej ten wypada pod koniec każdego roku i jest rozgrywany właśnie na hali. Ale te turnieje halowe mają taki ogromny plus, że mogą być rozgrywane o każdej porze roku, nawet w najbardziej mroźną zimę. W środku można zrobić temperaturę taką, żeby zawodnikom grało się jak najlepiej i oczywiście jak najprzyjemniej.

Tenis od zawsze kojarzy się z takim ogromnym majestatem. Sport ten wydaje się być śmiertelnie poważny. Można to odczuć widząc spokojną reakcję widzów na każdą piłkę i ich powściągliwość w okazywaniu emocji podczas ważnych meczów tenisowych. Ale chodzi o to, że przy wymianie piłek tenisowych kibicom po prostu nie wolno wydawać żadnych dźwięków, żeby nie rozpraszać zawodników. Można to robić w przerwie pomiędzy kolejnymi piłkami. Ale proszę zauważyć, że jakikolwiek doping na turnieju tenisowym wycisza się w momencie, kiedy tylko gracz zacznie swój serwis, czyli swoje podanie.

Tenis to jeden z najpiękniejszych sportów, które ogląda się bardzo przyjemnie dla oka. Mecze tenisowe i turnieje rozgrywane na hali rządzą się swoimi prawami. Ale właśnie to jest w tym wszystkim najpiękniejsze, że każdy kibic tenisa może sobie wybrać, czy woli oglądać turnieje na otwartych kortach czy te na hali. Zdarzają się takie przypadki, że mecze na kortach otwartych stają się meczem na hali. Na przykład, kiedy korty odkryte mają zamykany dach i kiedy zaczyna padać deszcz. Wtedy natychmiast zamknięty zostaje dach, a wtedy z odkrytego kortu robi się jedna wielka hala sportowa, na której po chwili mecz tenisowy zostaje kontynuowany.

Na uwagę, przy omawianiu tenis, zasługuje jeszcze, a może przede wszystkim, sposób przydzielania punktów w meczu tenisowym. To jest bardzo ciekawe, że to jedyny sport w którym punkty liczone są w taki a nie inny sposób. Od razu napiszemy, że na temat punktów w tenisie krążą legendy a każda historia ma swoje ziarno prawdy. Jeśli ktoś myśli, że tenis to sport, w którym cokolwiek z nim związane jest oczywiste, to jest w ogromnym błędzie. W tenisie większość jest ciekawą zagadką i pasjonującą historią. Tak, jak jest to właśnie w przypadku przydzielania punktów w tenisowym meczu. Dla zainteresowanych polecamy książki i publikacje na temat tenisowej historii. Również tej w wydaniu halowym, bo takowej też nie brakuje. A przecież paryski turniej tenisowy na hali należy do jednych z najlepszych sportowo turniejów w tenisowym kalendarzu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz