Piłka ręczna – sport kontaktowy

handball-150163_1280Któż z Nas nie pamięta tej wspaniałej chwili w polskiej piłce ręcznej, kiedy król Artur trafił do siatki rywali spod swojej bramki na sekundy przed końcem pięknego i pamiętnego do dzisiaj meczu? To był właśnie mecz piłki ręcznej, szalone emocje do ostatniej sekundy. Pamięta to każdy, kto oczywiście ten mecz oglądał. A oglądało go wiele osób, bo to był bardzo ważny mecz w jednym z najważniejszych turniejów w tej dyscyplinie. I z całym szacunkiem, ale byliśmy jedną z najlepszych drużyn pośród biorących w nim wówczas udział.

Pięknie jest móc się w każdej chwili cofnąć wspomnieniami do tych momentów polskiego sportu, które zapisały się złotymi głoskami na kartach historii. Takie chwile ma każdy sport, który tylko ma polską reprezentację. Naprawdę, nie ma sportu, który by w takiej Naszej narodowej historii się nie zapisał na złoto. I o nawet nie koniecznie musieliśmy w tych ważnych chwilach sięgać po złoto.

Piłka ręczna nie jest zdecydowanie Naszym narodowym sportem. Ale my Polacy, mamy to do siebie, że kiedy Nasza drużyna pokazuje się z jak najlepszej strony na jakimś ważnym turnieju, to my bardzo szybko organizujemy si ę do kibicowania Naszym i nagle stajemy się fanami tego sportu, w którym dobrze nam idzie. No i właśnie jakby nie patrzeć to jest też bardzo kluczowe dla osiągania przez Nasze drużyny prawdziwych sukcesów nagle i zupełnie niespodziewanie. Było wiele takich turniejów w przeróżne sporty, gdzie nagle wszyscy kibicowaliśmy drużynie narodowej i, która to drużyna zachodziła w takowym turnieju bardzo wysoko. Również piłka ręczna miała takie momenty, gdzie wszyscy byliśmy kibicami Naszej narodowej drużyny właśnie w tej dyscyplinie. No i bardzo dobrze, że mamy taką piękną umiejętność jednoczenia się we wspólnym interesie w najważniejszych dla Naszego sportu chwilach.

Po tych pięknych wspomnieniach dotyczących najlepszych momentów w polskiej piłce ręcznej może kilka słów o samym tym sporcie. Jest to sport, w którym piłkarze mogą do grania piłką używać jedynie rąk. Piłkę należy strzelić do bramki przeciwnika i jak wiadomo, zwycięża ta drużyna, która zrobi to więcej razy, aniżeli drużyna przeciwna. Strzelić to za dużo powiedziane, bo piłkę należy raczej wrzucić aniżeli strzelić.

Piłkę można oczywiście podawać i rzucać jedynie za pomocą rąk, co jakby pasuje poniekąd do tego, że można ją rzucać. Ale z piłką w ręku nie można zrobić więcej niż trzy kroki, zatem każdy zawodnik jest zmuszony do jej kozłowania i regularnego odbijania od ziemi. Dzięki temu przeciwnicy mają jakiekolwiek szanse na jej odebranie przeciwnikowi. I co jest w tym wszystkim najlepsze to, że najlepsi zawodnicy są w tej kwestii nie do zatrzymania , a piłkę kozłują w taki sposób, ze żaden przeciwnik jej nie odbierze.

Piłka ręczna jest sportem bardzo kontaktowym i strasznie dynamicznym. Akcja dzieje się niezwykle szybko a piłka krąży od zawodnika do zawodnika i tak naprawdę czasem nie widać w ogóle gdzie ona jest. Ale to jest właśnie najpiękniejsze w tym sporcie, że wszystko dzieje się tak szybko, że punkt leci za punktem a bramka za bramką. A wszelkie akcje przerywane są co najwyżej jedynie faulem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz